Druhy a úlohy vetracích mriežok

  • 2020-12-20 12:19:30

Jednotlivé typy vetracích mriežok sa v dnešnej dobe stali takmer neoddelitelnou súčasťou našeho života, či už ide o domácnosť, malé alebo väčšie priemyselné využitie. Vetracie mriežky sú neoddeliteľnou súčasťou rôznych ventilačných a klimatizačných systémov.


Úlohou vetracích mriežok je podporovať adekvátne prúdenie vzduchu smerom dovnútra alebo von pomocou prívodných alebo odvodných systémov a poskytovať primeranú ochranu a / alebo estetické pokrytie vstupných / výstupných otvorov .


Typy vetracích mriežok:dve hlavné skupiny:Plastové vetracie mriežky a kovové vetracie mriežky


Je potrebné zvoliť najvhodnejší pre ich oblasť použitia. Tam, kde ste vystavení vysokým zaťaženiam alebo môžu byť vystavené poveternostným podmienkam počas vonkajšieho používania, odporúčame odolnejšie kovové vetracie mriežky.


Kovové vetracie mriežky určené na vonkajšie použitie sú odolnejšie, rôzneho typu, niektoré majú protidaždové žaluzie. Nemusíte sa obávať, že by ste mohli mať estetické problémy s použitím kovovej vetracej mriežky, pretože väčšina typov je k dispozícii v niekoľkých rozmeroch a farbách


Ak existuje možnosť, že akékoľvek živé tvory, hmyz, vtáky… by sa mohli dostať cez vetraciu mriežku vyberte si vetraciu mriežku so sieťkou . Ak máte akékoľvek pochybnosti o tom, či má vybraná vetracia mriežka sieťku, poraďte sa s predajcom telefonicky alebo e-mailom, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam.


Ventilačné mriežky je možné zakúpiť aj okrúhle aj hranaté .Gravitačná vetracia mriežka tiež hrá podobnú úlohu ako ventilačná mriežka, ale je dobré len na vyfúk.


Pri niektorých modeloch je možnosť manuálneho zatvárania, takže prietok vzduchu môže byť v prípade potreby uzavretý.


Na požiadanie sú k dispozícii aj nástenné alebo stropné verzie, ktoré sú samozrejme potrebné pri inštalácii ventilačného systému. Pred zakúpením tejto by ste sa mali tiež obrátiť na svojho dodávateľa!

rozmery


Ventilačné mriežky sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a tvaroch s individuálnymi rozmermi pre jednotlivé modely. Viac informácií o tejto možnosti nájdete v našom podrobnom popise

farby


Z hľadiska vetracej mriežky je dôležitým faktorom nielen správna inštalácia a prevádzka, ale aj estetický vzhľad. V rôznych farbách sú k dispozícii rôzne typy vetracích mriežok z plastu a kovu

Vetracie mriežky na upevnenie do dverí


V mnohých prípadoch nie je inštalácia vetracích mriežok nevyhnutná len pre montáž na stenu a strop, ale existujú situácie, kedy môže byť potrebné namontovať  aj na dvere. K takýmto prípadom patrí inštalácia inštalácia vetracích mriežok na toalety, vetracie mriežky  do kúpeľňových dverí alebo prípadne inštalácie na kuchynské dvierka, pričom v tomto prípade mriežka zabezpečuje prívod vzduchu do vetranej miestnosti.


Odlišujeme dva typy, jeden je k dispozícii v jedinom kuse v balení a dá sa namontovať na jednu stranu dverí a dá sa zakúpiť obojstranné, ktorý sa dá namontovať na obidve strany dverí.


Pri verziách s uzatváraním, ktoré môžu byť namontované na dverách, môže byť požadovaný objem vzduchu regulovaný alebo v prípade potreby úplne zatvorený.


Pozor! V prípade vetracej mriežky namontovanej na dverách je potrebné dbať na minimálnu hrúbku dverí potrebnú na montáž mriežky! Odmerajte túto veľkosť pred zakúpením mriežky


Na základe vyššie uvedeného môžete nájsť akékoľvek riešenie, ktoré potrebujete na inštaláciu ventilačných mriežok v každom smere a nájsť ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Či už ide o veľkosť, materiál alebo farbu, dnešné typy ventilačných mriežok môžu ľahko uspokojiť každú potrebu.